• Kategorie
 • Szukaj
 • RUCAN

RUCAN tworzy zabawki dostarczające dużo radości i przyjemności, i jednocześnie dbające o zdrowie – fizyczne i psychiczne  zwierząt domowych.

W ofercie RUCAN są zabawki do napełniania przysmakami – CONIC w kształcie stożka i piłki RUCAN, które bez przysmaków stają się zabawkami do aktywności fizycznej i wspólnych zabaw. Dostępne w dwóch twardościach: średnia i bardzo twarda.

Druga grupa produktów to SKY RINGS - ringo i dyski w różnych rozmiarach i zestawach pobudzające do aktywności fizycznej jak przeciąganie, rzucanie i aportowanie.

RUCAN to gwarancja naturalnych i bezpiecznych zabawek dla Twojego psa

Bez plastiku, mikroplastiku, tworzyw sztucznych i szkodliwych chemikaliów! Bezpieczne, nietoksyczne i biodegradowalne! 

Wszystkie zabawki RUCAN są ergonomiczne, projektowane i konstruowane z naciskiem na rozwój zdolności motorycznych, sensorycznych, poznawczych, emocjonalnych oraz przede wszystkim na rozwijanie zdolności do zabawy, uczenia się i stymulacji umysłowej – zarówno dla dużych, jak i małych psów.

Zabawki mają różne kształty i twardość, aby stymulować psa umysłowo i zachęcać do aktywności ruchowej.Używając naszych zabawek razem z psem w naturalny sposób poprawisz jego kondycję i wzmocnisz z nim więź.  

Dlaczego warto wybrać zabawki dla psów RUCAN? 

Wszystkie zabawki RUCAN  są produktami odpowiedzialnymi , co przyczynia się między innymi do rozwoju gospodarki europejskiej i ograniczenia śladu węglowego. Firma ma ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji z kauczuku naturalnego i potwierdza, że ich zabawki wykonane są z NATURALNEGO KAUCZUKU  najlepszej jakości: jest bardzo wytrzymały, dba o zdrowie zębów zwierząt i przyjemnie pachnie.

Producent RUCAN jeste ekspertami w dziedzinie kauczuku i przeprowadził wiele testów, aby znaleźć idealny skład, dzięki któremu produkty będą zdrowe, atrakcyjne, odporne i naturalnie aromatyzowane. Wszystkie produkty są projektowane i produkowane w Europie - Hiszpanii  w Vilassar de Dalt (Barcelona).

Dlaczego RUCAN do produkcji zabawek wykorzystuje naturalny kauczuk?

Kauczuk naturalny to bardzo wytrzymały materiał wysokiej jakości, o sprężystej i elastycznej teksturze. Jest bardzo odporny na psie zęby i bezpieczny dla zwierząt. Dlatego jest to fantastyczny do produkcji zabawek dla psów. Dodatkowo kauczuk naturalny jest biodegradowalny czyli rozkłada się z czasem bez szkody dla środowiska, a więc jest przyjazny dla środowiska, bezpieczny i nietoksyczny.

 •  Pomaga zachować czystość zębów (kontroluje kamień nazębny i usuwa osad nazębny). 
 • Jest bardzo odporny
 • Jest elastyczny i sprężysty, ponieważ posiada wgłębienie, dzięki któremu można go „przeżuć”. 
 • Jest nietoksyczny (trudno go rozgryźć, ale jeśli tak się stanie, nie zostanie wchłonięty, zostanie wydalony z kałem). 
 • Rozgryza się na małe kawałki (aby uniknąć zadławienia i niedrożności jelit). 

Jak dobrać właściwy rozmiar CONIC-a lub RUCAN piłki ?


Wybór rozmiaru CONICA czy piłki  zależy bardziej od wielkości szczęk i siły psa niż od wagi psa. Przede wszystkim kolor: nasze zabawki w kolorze pomarańczowym są odpowiednie dla psów o normalnej lub słabej sile szczęki oraz szczeniąt i starszych psów (są średnio twarde). Zabawki RUCAN w kolorze fioletowym są odpowiednie dla psów o mocnej szczęce (są bardzo twarde). 

 •  Mniejszy rozmiar piłki S (5 cm)  jest odpowiedni dla małych psów i miniaturowych psow. 
 •  Średni rozmiar piłki M (7cm) pasuje wszystkim psom, które są przyzwyczajone do używania piłki rozmiaru piłki tenisowej. Oznacza to, że jest przydatny dla średnich i większych psów. 
 •  CONIC Medium (10 cm) -  jest odpowiedni dla małych i średnich psów. 
 •  CONIC Big (13 cm)  jest odpowiedni dla średnich i dużych psów. 

Jeżeli pojawiają się wątpliwości co do rozmiaru jaki wybrać, staraj się zawsze wybierać ten największy. 

Jaką twardość dobrać dla mojego psa?

W zależności od wieku, wielkości i siły Twoje zwierzę będzie potrzebować tej czy innej zabawki. Średnia twardość (kolor pomarańczowy) jest zalecana dla większości psów, zwłaszcza starszych psów i szczeniąt, ze względu na ich brak siły ugryzienia. W przypadku psów do 8 miesiąca życia ważne jest, aby zabawki nie były zbyt twarde, aby nie uciskały szczęk, ponieważ psy wciąż się rozwijają. 

Jeśli uznasz to za stosowne, możesz przejść na zabawkę o wysokiej twardości (kolor fioletowy), gdy Twój pies dorośnie. Twardość ta jest zalecana dla psów o dużej sile gryzienia. 

Jeśli nadal masz wątpliwości, jaką twardość wybrać, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać zabawkę odpowiednią dla Twojego pupila. Pamiętaj, że żadna zabawka nie jest niezniszczalna.

Czy CONIC lub piłkę RUCAN można podać szczeniakowi? 

Zarówno CONIC jak i piłka RUCAN będą bezpieczną i atrakcyjną zabawką dla szczeniaka.Wybierak te wersje w kolorze pomarańczowym, bo dla szczeniąt z zębami mlecznymi (8 miesięcy lub mniej) zawsze zaleca się średnią twardość zabawek RUCAN, aby nie zakłócać rozwoju zębów stałych. Zamrożenie z wypełniene przynosi ulgę szczeniakom w okresie wymiany zębów.

Czym można napełnić zabawki CONIC i piłki RUCAN?

Możesz wypełnić go dowolną, bezpieczną dla Twojego psa karmą (w zdrowych ilościach). Pamiętaj jednak, że od dziennego spożycia będziesz musiał odjąć kalorie. Przykładowe wypełnienia zabawek RUCAN:

 • Karma sucha 
 • Karma mokra
 • Przysmaki
 • Pasty dla psów  np. WOW pasta, pasta orzechowa 
 • Ugotowane warzywa np. dynia 
 • Owoce np. rozgnieciony banan
 • Jogurt naturalny 

WSKAZÓWKA: Zainwestuj w więcej niż jedną zabawkę. Dzięki temu nie będziesz musiał tak często przygotowywać nadzienia i zawsze będziesz miał trochę zamrożonego na wypadek sytuacji awaryjnych.

Dlaczego warto zamrażać piłkę RUCAN lub CONIC wypełnione jedzeniem ?

 • Twój pies będzie się dłużej cieszył zabawką, trudniej będzie mu ją opróżnić. 
 • Łatwiej będzie ją zabrać wszędzie tam, gdzie chcesz, aby Twój pies z niego korzystał
 • Twój szczeniak odczuje ogromną ulgę podczas wymiany zębów 
 • Latem Twój pies poczuje się odświeżony.

Jak czyścić zabawki Rucan?

Ich czyszczenie jest szybkie i proste, nie wymaga stosowania żadnych specjalnych produktów. Spłucz ciepłą wodą i płynem do naczyń. Jeśli to nie zadziała, pozostaw go w ciepłej wodzie z płynem na kilka minut przed ponownym czyszczeniem. Do czyszczenia części zewnętrznej użyj szczotki do butelek lub szczoteczki do zębów. Bez problemu można go także myć w zmywarce.

Jak często mogę podać mojemu psu napełniony jedzeniem CONIC czy piłkę?

Jeśli dostosujesz dzienną liczbę kalorii, możesz podawać swojemu psu napełnionego CONICa lub piłkę każdego dnia.

Czy kolor zabawek RUCAN  jest trwały i bezpieczny dla psa? 

Kolory zabawek RUCAN  powstają dzięki barwnikom jakości spożywczej. Zastosowane barwniki są nietoksyczne i spełniają rygorystyczne normy materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością  zgodnie z rozporządzeniem (EU) 10/2021.  Po dłuższym czasie użytkowania kolory mogą stać się mniej intensywne, szczególnie po dużej ekspozycji zabawki na promieniowanie słoneczne. Zęby psa również zostawiają „ślady użytkowania” przypominjące zarysowania w jaśniejszym odcieniu.       

Zabawki RUCAN powstają z kauczuku naturalnego. Proces produkcyjny powoduje, że kolor nigdy nie jest w 100% jednorodny, świadczy to o wysokiej jakości zastosowanego kauczuku , a nie jest jego wadą.  

Jak wygląda zabawka RUCAN po 6 miesiącach intensywnego użytkowania?