• Kategorie
  • Szukaj
  • LIEBESGUT BIO dla wrażliwych kotów

Linia karm Liebesgut Organic Food Sensitive  dla kotów wrażliwych  została opracowana specjalnie dla wrażliwych na pokarmy koty i koty starsze powyżej 7 roku życia. Szczególnie wraz z wiekiem metabolizm kota zwalnia, fazy regeneracji organizmu wydłużają się i wzrasta podatność na choroby. Dlatego Twój czworonożny przyjaciel powinien otrzymać dietę dostosowaną do jego wieku.  

Nadwrażliwość pokarmowa u kotów

Prawdopodobnie nie od razu zdajesz sobie sprawę, że coś jest nie tak z Twoim kotem. Tylko dlatego, że rzadziej je lub nie lubi niektórych smaków karmy dla kotów, nie musi oznaczać, że Twój zwierzak jest wrażliwy na składniki odżywcze. Może jest po prostu wybredny! Jeśli jednak incydenty, takie jak odmowa jedzenia lub problemy z trawieniem, zdarzają się częściej, jest całkiem możliwe, że Twój kot ma nietolerancję lub nadwrażliwość na normalne jedzenie. Niestety – w przeciwieństwie do karmy dla kotów  wrażliwych– nie jest niczym niezwykłym, że konwencjonalna karma dla kotów zawiera składniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u Twojego pupila. Jakie są objawy nietolerancji pokarmowej u kota?  Takie alergie są zwykle rozpoznawane po zmianach skórnych czy sierści lub reakcjach zapalnych w przewodzie pokarmowym Twojego zwierzaka. Dlatego ważne jest, aby uważnie obserwować swojego zwierzaka i uważnie monitorować zmiany. W końcu kto nie chciałby uchronić swojego kota przed złym samopoczuciem, wyczerpaniem lub poważnym ograniczeniem jakości życia? W Liebesgut Tiernahrung celowo unikamy składników w karmie dla kotów wrażliwych,  które często powodują problemy z trawieniem. Dzięki naszej organicznej karmie Sensitive Wet możesz karmić swojego  ukochanego pupila z czystym sumieniem, oferując mu wysokiej jakości składniki wzmacniające układ odpornościowy i większą radość życia.

Składniki w mokrej karmie dla kotów wrażliwych

Czy to kot, czy człowiek: czasami organizm reaguje na niektóre składniki nadwrażliwością lub rozwija się nietolerancja pokarmowa u kota czy alergia pokarmowa u kota. Problemy trawienne mogą być często związane z przemysłową karmą dla kotów. Ale dzięki naszej linii karm dla kotów wrażliwych oferujemy Twojemu kotu zbilansowaną, zdrową i mało podrażniającą dietę. Karma dla kotów wrażliwych bazuje na wysokiej zawartości mięsa najwyższej jakości pochodzącego z gospodarstw ekologicznych w południowych Niemczech. Wybrane warzywa dostarczają Twojemu ukochanemu kotu  ważnych składników odżywczych bez nadmiernego obciążania układy trawiennego. Cenne oleje i zawarte w nich wielonienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne dla zdrowej flory jelitowej i wspomagają prawidłowe trawienie. Szczególnie jeśli chodzi o karmę dla kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym , bardzo ważne jest, abyśmy unikali barwników i konserwantów, a także glutenu, laktozy i zbóż. W Liebesgut bierzemy to pod uwagę przy całej naszej ofercie karmy dla zwierząt domowych.

Różnorodność pomimo nadwrażliwości pokarmowej

Jeśli zauważyłeś u swojego kota nadwrażliwość pokarmową, następnym krokiem jest zmiana diety Twojego pupila. Przejście na karmę dla kotów wrażliwych to najszybszy sposób na poprawę samopoczucia Twojego pupila. W końcu kto chce przybitego i chorego zwierzaka? Jako właściciele również cierpimy i chcielibyśmy jak najlepiej rozwiązać problem żywieniowy. Naszym celem jest poprawa Twojej radości i witalności Twojego kota nawet w trudnych czasach! Ważna jest dobra różnorodność, zwłaszcza gdy kot stał się niejadkiem i ma tendencję do odmawiania jedzenia. Smaki różnią się, nawet u kotów! Dlatego oferujemy Twojemu ukochanemu kotu duży wybór karm dla kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym, od kurczaka, łososia, jagniecinę przez indyka po królika (oczywiście wszystko w najwyższej jakości ekologicznej). Naprawdę każdy kot znajdzie coś dla siebie!