• Kategorie
  • Szukaj
  • DOG'S LOVE Junior karmy dla szczeniaka

Kiedy szczeniak zaczyna jeść pokarm stały?
Od urodzenia szczenięta żywią się mlekiem matki. Od około czwartego do szóstego tygodnia życia szczenięta są powoli odstawiane od mleka matki i rozpoczyna się przejście na stałą karmę dla juniorów.


Mokra karma dla szczeniaka od kiedy podawać?
Karma DOG'S LOVE dla szczeniąt i młodych psów jest specjalnie dostosowana do potrzeb rosnących psów w wieku od 6 tygodnia do 12 miesiąca życia. Zapewnia młodym psom wystarczającą ilość białka oraz wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały potrzebne do prawidłowego tempa wzrostu szczeniąt, mocnej struktury kości oraz zdrowego rozwoju mięśni i stawów.

Najlepsza mokra karma dla szczeniaka - jak rozpoznać wysokiej jakości karmę dla szczeniąt?
Cechy jakościowe wysokiej jakości karmy dla szczeniąt to wysoki udział mięsa mięśniowego, różnorodny wybór owoców i warzyw oraz wykorzystanie naturalnych, odpowiednich dla gatunku składników - najlepiej, aby wszystkie surowce były jakości spożywczej, jak np. karma dla psów firmy DOG'S LOVE. Dobra karma dla szczeniaka nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, aromatów ani wzmacniaczy smaku, jest też pozbawiona glutenu i zbóż, bo na przykład ziemniaki czy pseudozboża są optymalnym źródłem energii we wszystkich naszych karmach dla szczeniąt DOG'S LOVE. Wysokiej jakości oleje uzupełniają nasze zbilansowane karmy dla szczeniaka i optymalnie pokrywają zapotrzebowanie na nienasycone kwasy tłuszczowe!

Karma dla szczeniaka bez kurczaka - czy to dobry wybór?

Kurczak jest bardzo wartościowym i łatwo przyswajalnym źródłem białka dla szczeniaka. Jeśli jednak Twój szczeniak gorzej toleruje to źródło białka w ofercie karm DOG'S LOVE dla szczeniąt znajdziesz karmy z jagnięciną i wołowiną - monobiałkowe karmy bez zbóż.

Dlaczego stosunek wapnia do fosforu w karmie dla szczeniąt jest tak ważny?

Minerały wapń i fosfor są ważne dla zdrowego rozwoju kości, mięśni i zębów młodego psa. Z tego powodu linia DOG'S LOVE junior zawsze zawiera idealny stosunek wapnia do fosforu, aby zapewnić szczeniętom najlepszą możliwą opiekę dla ich wzrostu. Fosfor w karmie jest całkowicie naturalny i pochodzi wyłącznie z użytych surowców. Aby młody pies mógł wchłonąć wapń i fosfor, zawartość wapnia w karmie dla szczeniąt musi być wyższa niż zawartość fosforu. Aby to zapewnić, dodajemy wapń do naszych jadłospisów dla szczeniąt  – poprzez zastosowanie proszku ze skorupek jaj i minerałów. Ze względu na naturalną zawartość fosforu w surowcach wartości i stosunek różnią się nieznacznie. Zakres wahań utrudnia zadeklarowanie dokładnej, stałej wartości – ponieważ dopuszczalny zakres wahań deklarowanych wartości jest ograniczony. Wartości w naszej karmie są regularnie analizowane, a stosunek wapnia do fosforu we wszystkich karmach mokrych DOG'S LOVE Junior waha się od idealnego 1,2:1 do 1,5:1. Dla zdrowego i silnego psa!

Kiedy zaleca się przejście z karmy dla szczeniąt  na karmę dla dorosłych?
Linia Junior DOG'S LOVE jest idealna dla szczeniąt od 6 tygodnia życia. Od 10 do 12 miesiąca życia zalecamy - w zależności od rasy lub postępów rozwojowych młodego psa - rozpocząć powolne przejście na karmę dla dorosłych. W każdym przypadku ważna jest stopniowa zmiana karmy. Zalecamy zmianę diety, gdy młody pies (prawie) skończył rosnąć.
Jak działa powolna zmiana karmy z karmy dla szczeniąt na karmę dla dorosłych?
Stopniowa zmiana karmy dla szczeniąt jest konieczna, ponieważ młode psy muszą najpierw przyzwyczaić się do nowego składu karmy. Zbyt szybka zmiana karmy może skutkować problemami trawiennymi, biegunkami i wzdęciami. Idealnie, przejście trwa około dwóch do czterech tygodni, przy czym karma dla juniorów jest zawsze mieszana z niewielką ilością karmy dla dorosłych ze zwykłą karmą, podczas gdy karma dla szczeniąt jest stopniowo zmniejszana - aż w misce młodego psa znajdzie się tylko karma dla dorosłych!

 Ile karmy dla szczeniaka?
Zalecana ilość karmy zależy w dużym stopniu od indywidualnych potrzeb szczenięcia. Dla wszystkich produktów DOG'S LOVE na opakowaniu znajduje się tabela żywienia obliczona z lekarzami weterynarii. Wszystkie podane wartości są orientacyjne i zależą od wieku, poziomu aktywności, rasy i potrzeb osobistych. Ilość mokrej karmy DOG'S LOVE Junior zależy od aktualnej wagi szczenięcia. W przypadku suchej karmy DOG'S LOVE Junior ilość karmy obliczana jest na podstawie końcowej wagi psa.

Jak należy rozumieć informacje żywieniowe na karmie mokrej i suchej?
 Zalecenia żywieniowe dotyczące karmy mokrej opierają się na aktualnej wadze szczenięcia. Z drugiej strony informacje na temat suchej karmy oparte są na przewidywanej wadze końcowej psa.

Ile razy dziennie karmić szczeniaka?
Do szóstego miesiąca życia młode psy należy karmić trzy do czterech razy dziennie. Kiedy szczeniak ma sześć miesięcy, wystarczy karmić go dwa lub trzy razy dziennie

Czy rodzaje karm z DOG'S LOVE spełniają wymagania i czy są to karmy pełnoporcjowe, czy też muszę je karmić czymś innym?
Wszystkie mokre i suche karmy DOG'S LOVE JUNIOR  to karmy pełnoporcjowe, które idealnie pokrywają zapotrzebowanie szczeniąt na białko, witaminy, minerały i składniki odżywcze. Karmienie uzupełniające nie jest zatem konieczne, to kompletne menu zapewnia młodym psom dobrą opiekę - dla długiego i zdrowego życia psa! Przy zmianie sierści lub przy specjalnych potrzebach polecamy gamę suplementów diety DOG’S LOVE : wysokiej jakości oleje organiczne, mieszanki ziołowe czy karmy warzywne i owocowe.


Mokra karma dla szczeniaka czy sucha karma dla szczeniaka?
Ponieważ oba rodzaje karmy są karmami pełnoporcjowymi, możliwe jest również podawanie wyłącznie karmy mokrej lub suchej. Wybór odpowiedniej karmy należy zawsze rozpatrywać indywidualnie – w zależności od tego, co rosnący pies lubi najbardziej. Polecamy zarówno szczenięta jak i młode psy. Sensowne jest podawanie suchej karmy rano ze względu na większą kaloryczność i mokrą karmę wieczorem, ponieważ jest łatwiejsza do strawienia przez młode psy. Ważne jest, aby zawsze zapewnić wystarczającą ilość świeżej wody do picia przy wszystkich formach karmienia.


W jakim wieku mogę podawać szczeniakowi karmę uzupełniającą, np. olej lub zioła?
Polecamy naszą linię ziół i olejków DOG'S LOVE dla młodych psów od około 4 miesiąca życia.