• Kategorie
  • Szukaj
  • Prezent dla psa na święta

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym obdarowujemy najbliższych prezentami aby okazać, jak wiele dla nas znaczą. A nasi pupile to przecież pełnoprawni członkowie rodzin. Oznacza to, że i oni powinni znaleźć pod choinką coś dla siebie.Zobacz pomysły na prezent dla psa na święta,wśród nich także specjalny kalendarz adwentowy dla psa.

Jaki prezent dla psa na święta?

Co kupić psu na święta?  Może po prostu pyszne i zdrowe smakołyki? Lub naturalne gryzaki?  W opakowaniu z motywem świątecznym będą wyjątkowym prezentem.

Święta to czas dla całej rodziny, a większość psiarzy zgodzi się, że psy to również członkowie ich rodzin. Dlatego zadbajmy także, aby świąteczne menu psów było wyjątkowe i inne niż na co dzień. Polecamy karmę z mięsa jelenia  z jabłkami lub indyka z żurawinami.    

Kalendarz adwentowy dla psa

Adwentowy kalendarz to idealny prezent dla psa wypełniony smakowitymi niespodziankami. Twój pupil poczuje, a właściwie posmakuje magię oczekiwania na Święta. Każdego dnia odsłonisz jedno okienko, w którym ukryty jest smakołyk. Podajesz psu codziennie wysokiej jakości przekąskę, i dzięki temu oczekiwanie na święta stanie się wspólną przyjemnością! Czworonogom kalendarze adwentowe na pewno bardzo się spodobają.

Kalendarz adwentowy  z naszymi zdrowymi smakołykami możesz podarować swojemu psu ale także przyjaciołom czy rodzinie, którzy mają psa. Będzie to miły i zdrowy prezent dla psa. I na pewno używanie adwentowego prezentu sprawi im dużo przyjemności.

Kiedy daje się adwentowy kalendarz?

Świąteczny kalendarz adwentowy powinien się rozpoczynać 1 grudnia. Adwent może w niektórych latach zaczyna się wcześniej, ale tradycyjnie Kalendarz adwentowy najczęściej rozpoczyna się pierwszego dnia grudnia.

Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz służący do odliczania pierwszych 24 dni grudnia do Bożego Narodzenia. Tradycja ta jest szczególnie lubiana przez dzieci, ale współcześnie są bardzo popularne także dla psich o kocich i dzieci. W końcu psy i koty to członkowie naszych rodzin.

Tradycja kalendarza adwentowego

Podarowanie kalendarza adwentowego ma długą tradycję. Idea kalendarza adwentowego pochodzi z Niemiec. Początkowo był to wieniec, w którym umieszczano małe woreczki z niespodzianką.  Pierwsze drukowane kalendarze pojawiły się w 1902 lub 1908 roku. Początkowo nazywane tez były mikołajkowymi, bo wręczane były 6 grudnia. Potem nazywano je kalendarzami bożonarodzeniowymi.  Ale nie były one takie jakie znamy współcześnie. Prototyp takiego współczesnego powstał w 1926 r. kiedy do kalendarza dodano kawałki czekolady. I w takiej formie kalendarze adwentowe stały się bardzo popularne w Niemczech po II wojnie światowej. W takiej formie niemiecka tradycja kalendarza adwentowego szybko przyjęła się w Europie i Stanach Zjednoczonych. A w okienkach znajdziemy już nie tylko czekoladę czy inne słodkości, klocki czy zabawki dla dzieci. Powstają wersje kalendarzy dla kobiet i mężczyzn, z kosmetykami i perfumami i oczywiście w takim dużym wyborze musiał także powstać kalendarze adwentowe dla kotów i kalendarze adwentowe dla psów.