• Kategorie
  • Szukaj
  • CAT'S LOVE dla kociąt

Karmienie kociąt

Kiedy kot zaczyna jeść pokarmy stałe?
Od urodzenia kociak jest idealnie odżywiany mlekiem matki. Od czwartego/piątego tygodnia można również oferować pokarm stały, który kocięta mogą pobierać wraz z mlekiem matki. Kocięta są odsadzane od mleka matki od szóstego do ósmego tygodnia.


Dlaczego kotu potrzebna jest specjalna karma dla kociąt?
Karmienie małych kotów właściwie dobraną karma jest niezwykle ważne.  Linia CAT'S LOVE Junior dla kotów w wieku od 6 tygodni do 12 miesięcy zawiera składniki odżywcze specjalnie dostosowane do potrzeb rosnących kotów. Na przykład naturalny proszek ze skorupek jaja zapewnia wysoką zawartość wapnia, co zapewnia mocne kości i zdrowy wzrost. Zawartość białka jest idealnie dostosowana do wysokiego zapotrzebowania energetycznego młodych kotów i kociąt.


Jak długo mój kot powinien jeść karmę dla kociąt?
 Dla kotów do pierwszego roku życia zalecana jest specjalna karma dla kociąt i młodych kotów. Po tym czasie koty są w pełni dorosłe i nie potrzebują już karmy dla młodzieży.


Żywienie kociąt czyli ile karmy potrzebuje mój kociak?
Zalecana ilość karmy w dużym stopniu zależy od indywidualnych potrzeb Twojego kota. Przy wszystkich produktach CAT'S LOVE na opakowaniu znajdziesz tabelę karmienia obliczoną wspólnie z weterynarzami. Wszystkie wartości są wytycznymi i zależą od wieku, poziomu aktywności, rasy i osobistych potrzeb.