Karma z rybami śledziem flądrą?

Psy uwielbiają smak ryby. Dla niemal każdego psa ryba jest bardzo atrakcyjna zapachowo i smakowo. A jaki gatunek ryb będzie najlepszy dla psa? Zdecydowanie ryba morska, ponieważ jest najbogatszym źródłem kwasów tłuszczowych Omega- 3. Im tłustsza ryba jak makrela czy śledzie tym zawiera więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mięso ryb jest źródłem kwasów omega , ważnych dla zdrowego funkcjonowanie całego organizmu - od układu nerwowego do stawów psów. Ryby zawierają zdrowe i naturalne witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju i wzrostu zarówno psów ras dużych, psów ras średnich jak i małych. Dlatego w diecie psa powinny znaleźć się ryby. Każdy Opiekun psa powinien dokładnie przeanalizować skład karmy. Szczególnie przy alergii pokarmowej skład karmy należy wziąć pod lupę i przyjrzeć się czy karma ma tylko zawartość białka ryb. W składzie karm suchych ryby występują w postaci suszonej i zmielonej, w składzie karm mokrych w karmach wysokiej jakości wykorzystuję się same czyste filety ryb. A wracając do pytania jakie ryby będa najlepsze w diecie psa - naszym zdaniem łosoś, śledż, makrela, dorsz. Flądra zdecydowanie mniej.

 

Karma sucha dla psów ras małych

 

Mini psy dorosłe mają dużo szybszy metabolizm niż u dorosłych psów dużych ras, dlatego potrzebują dużej dawki energii. Karma powinna być wysokoenergetyczna, ale w dawkowaniu należy pamiętać o poziomie  aktywności psa. Karma bezzbożowa z łososiem ICEPAW Nordic Pure MIin Sensitive jest specjalnie dostosowana do potrzeb żywieniowych dorosłych psów ras małych o wrażliwej skórze i układzie pokarmowym. Jedno źródło białka - łosoś bogaty w kwasy tłuszczowe Omega-3. Większość małych psów niechętnie zjada duże krokiety karmy, a zdecydowanie preferują małe krokieciki . Wyjątkowo małe krokiety w karmie Icepaw Nordic Pure Mini Sensitive  są wygodne w konsumpcji, a także zmniejszają efekt pęcznienia w żołądku małego psa. Wielkość opakowania karmy Nordic Pure Mini to 2 kg.

 

Jaka mokra karma z rybą dla psów dorosłych ras mniejszych będzie najlepsza?

  

W diecie psa mniejszych ras powinny znaleźć się mokre karmy z rybą. Mniejsze psy często uważane są za bardzo wybredne i kapryszące przy misce. I zdecydowanie chętniej zjadają karmy mokre. A najbardziej doceniają smak karm opartych na świeżym mięsie ryb. Dla najmniejszych psów kochających mięso ryb znajdziemy karmy w małych puszkach 95 g z ryb oceanicznych - tuńczyka z sardynkami  albo łosoś z dodatkiem alg . To karma dla psów dorosłych, a receptura karmy oparta jest na świeżym mięsie ryb. Ryby zawierają bogactwo witamin i minerałów, a jednocześnie są dla wielu psów bardzo atrakcyjne smakowo. Dla troszkę większych wagowo psich smakoszy oraz psów średnich ras polecamy karmy Renske w opakowaniach Tetra Pak 185 g. A dla najbardziej wybrednego psiego podniebienia wysokiej jakości karma Rockster  bio łosoś z kalmarami i małżami, z dodatkiem bio pigwy,  bio cukinii, bio marchewki i bio topinamburu. Rockster zawiera ryby poławiane z ekologicznych łowisk. Karma Rockster polecana jest przy alergii pokarmowej. Wielkość opakowania jest także dopasowana do wymagań psów ras średnich, dostępne są puszki 400g.   

 Karma-mokra-z-rybą-dla-psa

Karma dla psa rodzinnego

 

Jazda na rowerze i bieganie to wspaniałe zajęcia sportowe, w których może towarzyszyć Ci Twój sprawny czworonożny przyjaciel, pod warunkiem, że zna podstawowe komendy. Pamiętaj, aby zapewnić psu odpowiednią ilość energii, którą będzie mógł spalić podczas towarzyszeniu Ci w jeździe na rowerze lub bieganiu.

Większość współczesnych psów to przede wszystkim psy towarzyszące i aktywne psy rodzinne. Aby wybrać psu ćwiczenia nie będące sportem wyczynowym, należy znać pochodzenie rasy i jej przeznaczenie, a także indywidualne preferencje psa. Na przykład labradory mają we krwi aportowanie, podczas gdy psy pociągowe lubią biegać i ciągnąć. Oprócz aktywności odpowiedniej dla danej rasy, codzienna dieta psa ma ogromny wpływ na jego dobre samopoczucie.  W diecie psa aktywnego i rodzinnego oraz dorosłych psów średnich polecamy jako główny posiłek (rano i wieczorem) suchą karmę ze śledziem  ICEPAW Adult pure . Atrakcyjnym uzupełnieniem diety będzie mokra karma rybna ICEPAW Omega 3, zawierającą mięso ryb makreli i śledzia. Karma zawiera ryby poławiane w Ocenie Atlantyckim, może być podawana przy alergii pokarmowej na zwierzęce źródła białka.

 

Karma z rybami śledziem dla suk w ciąży i karmiących

 

Zostanie i bycie matką wymaga energii. W ostatnim trymestrze ciąży wzrasta zużycie energii i składników odżywczych ze względu na intensywny wzrost embrionów. Suka potrzebuje teraz diety, która zaspokoi jej własne zwiększone zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze, jak również zapotrzebowanie jej nienarodzonych szczeniąt. Orientacyjnie, suka nie powinna przytyć więcej niż 25% swojej wagi pod koniec ciąży, ponieważ dobra kondycja suki jest warunkiem wstępnym bezproblemowego porodu. Polecamy karmę ICEPAW Puppy Junior pure dla szczeniąt, która dostarczy suce i jej szczeniętom wszystkich ważnych składników odżywczych. Rybie mięso jest szczególnie lekkostrawne i jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki szczególnie wysokiej zawartości świeżych ryb karma ma wysoką wartość energetyczną. Maksymalne zapotrzebowanie suki na energię przypada między 3. a 5. tygodniem życia szczeniąt. W zależności od wielkości miotu, zapotrzebowanie energetyczne suki może w tym okresie wzrosnąć dwukrotnie lub czterokrotnie. Można w tym okresie podawać karmę ICEPAW Sport Pure, która jest karma wysokoenergetyczną i wysokobiałkową. Wielkość opakowania: 400g, 2 kg i 15 kg.

 

Dla szczeniąt i młodych psów karma na bazie ryb

 

Rybie mięso sprawdza się w diecie szczeniąt. Aby sprostać potrzebom szczeniąt w okresie wzrostu i zapewnić im stabilny wzrost  karma High Premium dla szczeniąt ICEPAW Puppy Junior pure ma idealne proporcje miedzy białkiem (29%) a tłuszczem (17%). Karma sucha charakteryzuje się wysoką wartością energetyczną oraz zdrowymi, zbilansowanymi składnikami o profilu odżywczym dostosowanym do wieku szczeniąt, zawierającym witaminy, minerały i pierwiastki śladowe, takie jak wapń i fosfor, które wspomagają rozwój mięśni i kości. Zawarty w karmie śledź jest źródłem nienasyconych kwasów ważnych dla rozwoju układu nerwowego. Mały kształt krokietów jest idealny do podawania szczeniętom pierwszego stałego pokarmu (od około 4 tygodnia życia), a także zmniejsza efekt pęcznienia w żołądku, dzięki czemu jest szczególnie lekkostrawny dla szczeniąt i matki psa. Szczeniętom można także podać suszoną skórę ryb - marka Icepaw oferuje je w różnych wielkościach i kształtach.

Karma-z-rybą-dla-szczeniat 

Dla dorosłych psów sportowych

Psy o zwiększonej aktywności jak psy sportowe, myśliwskie czy ratownicze, a także suki w okresie laktacji mają zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i energię. Potrzebują więcej węglowodanów i tłuszczów dla optymalnej wydajności i szybkiej regeneracji.

Odżywianie, a zwłaszcza zapotrzebowanie energetyczne psa aktywnego, jest bardzo istotne dla jego wydajności podczas pracy, treningu lub zawodów. Psy aktywne potrzebują odpowiednich składników odżywczych w odpowiednich ilościach i we właściwym czasie. Zapewnienie i zaspokojenie zapotrzebowania energetycznego psa sportowego jest ważnym, podstawowym warunkiem osiągania wyników podczas szkolenia lub zawodów, a także szybkiej regeneracji po okresach stresu. Zawartość kwasów Omega 3 na wysokim poziomie jest ważna dla zdrowego układu nerwowego psa, dlatego karma na bazie ryb sprawdza się idealnie w diecie psa sportowego .

 

Agility i obedience

 

Krótkie sprinty, skoki i szybkie obroty - testowanie sprawności fizycznej, zręczności, koordynacji i koncentracji. W agility czy posłuszeństwie poziom energii psa musi być precyzyjnie dostosowany do bardzo krótkiego czasu aktywności. Mięso ryb jest ważne w diecie psów dorosłych ras sportowych, ponieważ jest źródłem niezbędnych kwasów omega. Jako główny posiłek polecamy karmę ICEPAW Nordic pure dla aktywnych psów sportowych, dostępną również w wersji "mini" krokietów dla psów mniejszych ras. To bezzbożowa karma, przyjazna dla żołądka sucha karma klasy High Premium z łososiem i ziemniakami. W okresach zawodów lub zbyt chudych psów można stosować karmę wysokoenergetyczną ICEPAW Sport pure, o wyższej zawartości białka i tłuszczu.

 

Karma adult ryba dla psów dorosłych pracujących

 

Psy pracujące wykonują ważne i uciążliwe zadania i praktycznie służą człowiekowi, zarówno w służbie ochronnej, ratowniczej, celnej, wojskowej, jak i w służbie policyjnej jako psy do wykrywania narkotyków lub psy tropiące. Pies pracujący, który często pełni służbę przez 8 lub więcej godzin, ma bardzo wysokie zapotrzebowanie na energię ze względu na wymagania fizyczne i psychiczne.

Dla psów pracujących polecamy również suchą karmę High Premium ICEPAW Sport pure (30 % białka surowego i 20 % tłuszczu) ze szczególnie wysoką zawartością świeżymi rybami śledziem. Ma bardzo wysoką zawartość tłuszczu i zaspokaja dzienne zapotrzebowanie energetyczne psów o długim okresie pracy. Szczególnie mały kształt krokietów zmniejsza efekt pęcznienia, dzięki czemu są one szczególnie delikatne dla żołądka. Karmę można idealnie uzupełnić naszym wysokiej jakości olejem z łososia - źródło cennych kwasów, aby wzmocnić układ odpornościowy i stawy. Jako uzupełnienie lub zróżnicowanie polecamy mokrą karmę z łososia, która nadaje się również do rozcieńczania z wodą i nawadniania organizmu oraz sprawia, że porcja jest jeszcze bogatsza. Jeśli pies za mało pije zalecamy dodać do wody Icepaw Fischpulver - to ryba suszona i zmielona, która zamienia wodę na atrakcyjny napój w diecie psa.

Ciekawostka! Myśliwskie psy karmione karmą z rybą wykazują się lepszym węchem niż te karmione karmą z kaczki czy królika. Ryby mają wpływ na wyostrzenie węchu.

 

Karma rybna dla starszych psów

 

Pies w starszym wieku staje się mniej aktywny, zachowuje się spokojniej, dłużej śpi co oznacza, że zdecydowanie zmniejsza się jego zapotrzebowanie na energię i zmienia się metabolizm. Dlatego dietę i jej kaloryczność należy dopaswwac do wieku psa. Aby zapobiec otyłości należy podawać im karmę o niskiej zawartości kalorii, ale wysokiej zawartości składników odżywczych. Polecamy karmę ICEPAW Senior Light Pure . Cennym źrodłem kwasów niezwykle ważnych dla stawów psów jest suszona ryba (śledź). Mięso ryb jest lekkostrawne i łatwoprzyswajalne.

Dla psów starszych warto podawać karmę w kilku mniejszych posiłkach, aby odciążać układ pokarmowy. 

Dla psów słabszych, jeśli chcemy poprawić ich witalność polecamy czasowe podawanie karmy ICEPAW Sport Pure. Profil odżywczy z wysokimi wartościami białka i tłuszczu może przywrócić witalność i mobilność, słabe i zmęczone psy staja się  bardziej aktywne. Dzięki wyjątkowo wysokiej biodostępności organizm psa może szczególnie dobrze wykorzystywać karmę i trawić wszystkie ważne składniki odżywcze.

 

Jaki skład karmy dla psów dorosłych z nadwagą? White fish!

 

Dla jakości życia psów ogromne znaczenia ma właściwa dieta. Nadwaga i otyłość dotyczy to choroba cywilizacyjna, która tak samo dotyka psy jak i ludzi. Bardzo często opiekunowie nie doliczają wszelkich przekąsek, przysmaków czy gryzaków do dziennego zapotrzebowania energetycznego i tak wzrasta waga psa. A to są kalorie, i nasze nadmierne okazywanie miłości psu  kolejnym smaczkiem skończy się kolejnym … wałeczkiem tłuszczyku. Przy nadwadze szukajmy karmy z mniejszym poziomem tłuszczu. Karma mokra z dorsza dla psa z nadwagą od Icepaw jest niskotłuszczowa,  zawiera tylko 0,5% tłuszczu. Karma pachnie rybą, jakby była świeżo złowiona. A sucha karma z rybą Renske ocean fish karma rybna z białych ryb oceanicznych, dodatkiem kryla i olej z łososia ma 12% tłuszczu i doskonale sprawdza się u psów z tendencja do nadwagi.  Skład karmy to biała ryba - morszczuk, mintaj, dorsz.  Wielkość opakowania: 600g, 2 kg i 12 kg.

 

Mamy nadzieję, że nie macie już wątpliwości, że mięso ryb w diecie psa jest niezbędne, a nasze podpowiedzi pomogą Wam w wyborze tej najlepszej karmy dla Pupila. Naszym zdaniem  ryba stanowi naturalną dietę psa, a więc będzie dobrze służyła jego zdrowiu.