Każdy opiekun psa chce jak najwięcej zdrowia dla swojego czworonożnego przyjaciela. Aby wspierać psy, również te z problemami alergicznymi, powstają karmy na bazie owadów. Chociaż owady są w codziennym jadłospisie ludzi i zwierząt, zwłaszcza w Azji,  w Europie są one nadal dość egzotycznym pokarmem.

 

Dla alergicznego psa, który nigdy wcześniej nie miał kontaktu z białkiem owadów, to egzotyczne źródło białka może być rozwiązaniem jego problemów alergicznych. Psy z nietolerancjami, wrażliwym układem pokarmowym żołądki i alergiami, powinny być karmione hipoalergiczną karmą. W większości przypadków to konwencjonalne źródło  białka, takie jak  wołowina lub kurczak są odpowiedzialne za alergię Twojego psa. Przejście na białko owadów może w tym przypadku zdziałać cuda, ponieważ ma ono niski potencjał alergizujący i dlatego jest uznawane za hipoalergiczne. Jest również dobrze tolerowane i wyjątkowo smaczne dla Twojego psa.

 

W czasach, gdy zrównoważony rozwój, ochrona środowiska i zdrowie stają się coraz ważniejsze, karmy dla psów z owadami stają się coraz bardziej przedmiotem zainteresowania właścicieli psów.
I nie bez powodu: karma dla psów z owadami ma wiele zalet - zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół. Ale co właściwie sprawia, że ​​karma dla psów zawierająca białko owadów jest tak wyjątkowa? I dlaczego wybraliśmy do naszych produktów  larwy Tenebrio molitor?

  • Gatunek larw spożywany przez ludzi - wykorzystujemy w naszych karmach i przysmakach larwy chrząszczy Tenebrio molitor (mącznik młynarek), które są spożywane także przez ludzi i uznawane za zdrowy przysmak ze względu na swój lekko orzechowy smak i wartościowe źródło białka. Są bardzo popularne w Azji i Ameryce Południowej. Larwy wykorzystywane w produktach Tenetrio pochodzą z naszej własnej hodowli, bez stosowania antybiotyków ani żadnych zabiegów inżynierii genetycznej.

 

  • Wysokiej jakości białko - larwy chrząszczy Tenebrio molitor zawierają wysokiej jakości białka o kompletnym profilu aminokwasowym, który zapewni Twojemu psu wszystko, czego potrzebuje. Zawartość białka w larwach Tenebrio molitor jest porównywalna do wołowiny: 100 g świeżych larw Tenebrio zawiera 27 g białka. Wołowina ma prawie tyle samo - 26 g.

  • Bogate źródło kwasów Omega 3 i Omega-6 - larwy mają również wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. W szczególności kwasu linolowego, ale także inne kwasy tłuszczowe z grupy Omega-6 i Omega-3.

 

  • Bomba witaminowa – larwy dostarczają wielu mikroelementów  i witamin, które w tak dużych ilościach  występują tylko w warzywach i owocach. Szczególnie cenna jest   biotyna i magnez – oba ta składniki  zapewniają zdrową skórę i mocną, lśniącą sierść.

 

  • Oszczędność zasobów naturalnych - hodowla larw jest bardziej przyjazna dla środowiska i wydajna w porównaniu z konwencjonalnymi hodowlami. Oszczędza wodę, emituje minimalną ilość gazów cieplarnianych i zajmuje małą przestrzeń. Przykładowo karmiąc karmą TENETRIO psa o masie ciała 40 kg oszczędzamy 11 500 litrów wody na jednej dziennej porcji karmy. Ta liczba robi wrażenie.