Google+
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Płatności

dotpay

Żółta wstążka, czy wiesz co oznacza? O szanowaniu przestrzeni osobistej psów
Fot. Anna Kobylarz

Często mylnie zakładamy, że kontakt z człowiekiem lub drugim psem to najwyższa forma przyjemności dla psa i powód do radości. Nie każdy pies jednak tego potrzebuje. Nie każdy musi być towarzyski. Dla niektórych psów bliski kontakt z obcymi psami lub ludźmi może być stresujący, frustrujący, powodować lęki. Właśnie po to powstała żółta wstążka.

czytaj całość »
Jak i dlaczego wprowadzić nową karmę do menu pupila?

Zacznijmy od najważniejszej zasady: zmiany w diecie naszego pupila powinny być stopniowe. Nagła zmiana dotychczasowego pokarmu może czasami, choć nie musi objawiać się dolegliwościami jelitowo-trawiennymi, zwłaszcza u młodych osobników.  

Jeśli Twój pupil dotychczas jadł suchą karmę innego producenta postępujemy w następujący sposób: stopniowo dodajemy do dotychczasowej karmy coraz większą ilość granulek nowego pożywienia, a zmniejszamy ilość poprzedniego. Postępujemy tak aż do momentu, gdy pupil będzie miał w misce tylko karmę nową.

czytaj całość »
Karmienie szczeniąt i kociąt - porady weterynarza.

Młode, rozwijające się zwierzęta są szczególnie wrażliwe na jakość pożywienia, które otrzymują.  

Teoretycznie szczenięta i kocięta mogą być karmione zarówno kompletną karmą gotową jak i żywnością przygotowywaną w domu. Jednak w tym ostatnim przypadku błędy w karmieniu są praktycznie prawie niemożliwe do uniknięcia. Tymczasem młode zwierzęta, które otrzymują niewłaściwie skomponowaną karmę są bardziej podatne na zaburzenia równowagi rozwoju.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl