Google+
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Płatności

dotpay

6 Cech idealnego przewodnika - opiekuna psa. Sprawdź ile z nich posiadasz
6 Cech idealnego przewodnika - opiekuna psa. Sprawdź ile z nich posiadasz

Pies nie jest rzeczą, więc wolę mówić o przewodniku lub opiekunie psa niż o jego właścicielu. Niestety nie każdy nadaje się na dobrego przewodnika psa. Na świecie nie brakuje ludzi, którzy powinni mieć pod opieką wyłącznie pluszowe pieski.

Jakimi więc cechami musi się odznaczać idealny psi przewodnik? Czy tych cech można się nauczyć? W poniższym artykule postaram się krótko odpowiedzieć na te pytania.

czytaj całość »
Żółta wstążka, czy wiesz co oznacza? O szanowaniu przestrzeni osobistej psów
Fot. Anna Kobylarz

Często mylnie zakładamy, że kontakt z człowiekiem lub drugim psem to najwyższa forma przyjemności dla psa i powód do radości. Nie każdy pies jednak tego potrzebuje. Nie każdy musi być towarzyski. Dla niektórych psów bliski kontakt z obcymi psami lub ludźmi może być stresujący, frustrujący, powodować lęki. Właśnie po to powstała żółta wstążka.

czytaj całość »
Jak i dlaczego wprowadzić nową karmę do menu pupila?

Zacznijmy od najważniejszej zasady: zmiany w diecie naszego pupila powinny być stopniowe. Nagła zmiana dotychczasowego pokarmu może czasami, choć nie musi objawiać się dolegliwościami jelitowo-trawiennymi, zwłaszcza u młodych osobników.  

Jeśli Twój pupil dotychczas jadł suchą karmę innego producenta postępujemy w następujący sposób: stopniowo dodajemy do dotychczasowej karmy coraz większą ilość granulek nowego pożywienia, a zmniejszamy ilość poprzedniego. Postępujemy tak aż do momentu, gdy pupil będzie miał w misce tylko karmę nową.

czytaj całość »
Karmienie szczeniąt i kociąt - porady weterynarza.

Młode, rozwijające się zwierzęta są szczególnie wrażliwe na jakość pożywienia, które otrzymują.  

Teoretycznie szczenięta i kocięta mogą być karmione zarówno kompletną karmą gotową jak i żywnością przygotowywaną w domu. Jednak w tym ostatnim przypadku błędy w karmieniu są praktycznie prawie niemożliwe do uniknięcia. Tymczasem młode zwierzęta, które otrzymują niewłaściwie skomponowaną karmę są bardziej podatne na zaburzenia równowagi rozwoju.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl